TURUNCU YEŞİL

Bu yüzyılda “Katma Değer Yaratma Yolunda İnsan” 

 

Makinelerin insanın yerini alacağının söylendiği şu günlerde artık insana daha farklı bir gözle bakmak kaçınılmaz hale geliyor!

 

Günümüz araştırmaları hala beynimizin oldukça kısıtlı bir bölümünü kullandığımızı gösteriyor. İnsanı anlama noktasında beyni farkındalıkla kullanmak, geleceğin dünyasında varlığını korumak anlamına gelecektir.

 

Beynin farkındalıkla yönetilmesi, tıpkı dişlilerden oluşan bir çarkın dönmesi gibidir. Her çark bir diğerini çevirerek, önce bireylerin tek başına potansiyelini ortaya koymasına sonra da içinde bulunduğu topluluğun potansiyelini ortaya çıkarmasına neden olacaktır.

 

Bu yüzyılın ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmeleri dünden farklı yeni bir insanın oluşumuna zorluyor.

 

 

 

Turuncu Yeşil Markası Hakkında

 

“İnsanlar büyük sıçrama için hazırlıklı olmalılar.

Bu sadece yeni bir varoluş seviyesine geçiş değil, insanlık tarihi senfonisindeki yeni bir “akım”dır.

Clare W. Graves

 

 

 

Turuncu Yeşil Markası, adını ve renklerini 1970’lerde Prof. Dr. Clare Graves tarafından geliştirilen, insanı ve onun davranışlarını anlatan bir modelden almaktadır.

 

Turuncu rengi başarı odaklılık, gelişimi ve bilimi simgeler.

 

Yeşil rengi ise insan odaklılık, eşitlik, doğayı simgeler.

 

Turuncu Yeşil markası, doğada herşeyin dengede olması gibi, insan hayatında da dengenin olması gerektiğine inanmaktadır. İstenen gelişim, değişim ve dönüşüm ancak insanı bir değer olarak görüp onu odağa almakla gerçekleşebilir. Markanın amacı kökleri insanın içinde bulunan bu potansiyeli harekete geçirmeyi hedeflemektedir.