Kemal Başaranoğlu

 

Kemal Başaranoğlu, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) - PCC (Professional Certified Coach) unvanlı Profesyonel Koçtur. Turuncu Yeşil Koçluk Eğitim Danışmanlık kurucusudur.

 

Çalışma alanları şunlardır:

  • Bireysel, Kurumsal ve Takım Koçlukları
  • Yöneticileri, İnsanı Tanıma ve Anlama Odaklı Geliştirme
  • Beyaz Yaka Kariyer Gelişimi
  • Çalışanların Koçluk Destekli İş veya Kariyer Gelişim Mülakatlarına Hazırlama
  • Hukukçulara Koçluk Yetkinliklerinin Kazandırılması

 

Yaptığı çalışmaların amacı, çalıştığı kişilerde (yetişkinler, öğrenciler ve kurumlar) farkındalık yaratarak, eylem adımları almaya motive etmektir.

 

Bireysel farkındalık, değişim, dönüşüm, iletişim, motivasyon ve yüksek performanslı takım olma konularıyla ilgilenmektedir.

 

Erickson Coaching International’ın “The Art & Science of Coaching (Koçluğun Sanatı ve Bilimi)” sertifika programına 2012 yılında Denge Merkezi’nde başlayıp 2013 yılı içinde tamamlamıştır. ICF’in unvan alma sürecini Erickson Coaching International’da “V. Modül” eğitimi ile tamamlamıştır.

 

Her an öğrenmenin öneminin farkındalığıyla, “Koçluk, Liderlik, Bireysel Farkındalık” gibi insana dair konularda kendini mesleğinde sürekli geliştirmektedir.

 

Pertevniyal Lisesi’ni 1994 yılında bitirdi. Lisans ve Yüksek Lisansını 1999-2003 yıllarında  Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde tamamladı. Çalışma hayatına SAP Danışmanı olarak başladı. Daha sonra Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş.’de iş süreçleri analisti, proje yöneticisi ve orta kademe yönetici olarak çalıştı. On bir yılı yönetsel olarak toplamı on beş yıllık kurumsal iş tecrübesi bulunmaktadır.

Harvard Business Review Türkiye’de (https://hbrturkiye.com/yazar/kemal-basaranoglu) insan potansiyeli üzerine aylık yazılar yazmaktadır.

Düzenli olarak www.kemalbasaranoglu.com adresinde farkındalık konulu yazılar yazmaktadır. Koçluk üzerine olan ilk kitabıYolunu Arayan Yolcu 2015 ve 2016 yıllarında iki baskı yapmıştır.

 

Koçluk mesleğinin doğru bir şekilde tanıtılmasına katkıda bulunmak amacı ile Sivil Toplum Örgütleri ve üniversitelerden gelen talepler üzerine seminerler ve atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

 

Fransızca koçluk çalışmaları da yapmaktadır.

Bilgi İçin İletişime Geçin

Whatsapp'tan Erişim İçin +1 775 990 2674

 

 

Tamamladığı Sertifika Programaları İçin Tıklayın...